Blog

prezenty dla gości weselnych

Jakie prezenty dla gości weselnych wybrać?

Prezenty dla gości weselnych

Prezenty dla gości weselnych to mało znanym zwyczajem. Jednakże obecnie coraz więcej Par Młodych decyduje się na obdarowywanie swoich gości, dziękując im przy tym za dzielenie z nimi tych pięknych chwil. Upominki dla weselników dzielimy na dwie grupy: słodycze i napoje oraz gadżety. Ich wybór zależy od inwencji Młodych oraz kwoty, jaką chcą na nie przeznaczyć. Musimy również pamiętać, by do każdego z nich dołączyć liścik z podziękowaniami lub wierszykiem. Na ich odwrocie można umieścić jedną z fotografii ślubnych nowożeńców.

Prezenty dla gości weselnych – słodycze i napoje

Migdały

Migdały zgodnie z antyczną legendą, symbolizują niekończącą się miłość. To właśnie z tego powodu są doskonałym prezentem dla weselników. Jak głosi tradycja każda z osób, powinna otrzymać od młodych po pięć migdałów, co symbolizuje pięć życzeń: szczęścia, zdrowia, pomyślności, długiego życia i miłości.

Czekoladki lub bombonierki

Świetnym upominkiem dla gości zarówno dorosłych, jak i dzieci są czekoladki. Możemy je podarować w specjalnym pudełeczku lub woreczku. Jeśli jednak postanowiliśmy przeznaczyć na prezenty dla gości weselnych większą sumę pieniędzy zamiast cukierków lub czekoladek dobrym pomysłem, są bombonierki.

Alkohol

Ciekawym sposobem na obdarowanie gości jest wręczenie im małych buteleczek z alkoholem. Nie koniecznie musi być to wódka weselna. Wręcz przeciwnie, w środku może znajdować się szampan, wino, koniak, tequila i inne dowolnie wybrane przez nas trunki. Pamiętajmy jednak, że wśród weselników znajdują się dzieci oraz abstynenci, dla których musimy dodatkowo przygotować inne upominki.

Własnoręcznie zrobione upominki

W przypadku, gdy nasz budżet weselny nie jest zbyt wysoki prezenty dla gości weselnych, możemy zrobić je własnoręcznie. Dodatkowym atutem tej opcji jest tworzenie np. ciasteczek, czekoladek, batoników itp. prosto z serca. A takie upominki weselnicy cenią najbardziej.

Prezenty dla gości weselnych – gadżety

Aniołki

Najbardziej popularne gadżety ślubne to porcelanowe figurki w kształcie aniołków. Zaletą tego typu pamiątek jest ich trwałość. Dodatkowo bardzo ładnie wyglądają jako ozdoba domu, co sprawia, że jego mieszkańcy przy każdym spojrzeniu na nie przypominają sobie o Waszym ślubie. Równie popularne są małe rzeźbione łabędzie, symbolizujące małżeństwo oraz słoniki z trąbkami zakręconymi do góry.

Lampiony szczęścia

Wiele Par Młodych decyduje się na wypuszczanie w powietrze lampionów szczęścia. I te właśnie upominki, dzięki temu, że będą przypominać gościom o tym weselnym wydarzeniu warto podarować. Dodatkowo kupując je w hurtowni, zaoszczędzimy pieniądze.

Płyty ze zdjęciami/piosenkami

Kiedy podczas wesela planujecie prezentacje pokazu slajdów, ze zdjęciami z Waszego dzieciństwa, możecie dodatkowo nagrać je na płyty. Doskonałym pomysłem jest umieszczenie na nich również piosenki, przy której odbył się Wasz pierwszy taniec. Taki prezent z pewnością na długo zapadnie w pamięć weselników.

Kiedy wręczyć prezenty dla gości weselnych?

Jest klika opcji obdarowania weselników. Oto one:

  1. Ustawienie prezentów na stołach weselnych, przy talerzykach.
  2. Wniesienie upominków przez kelnerów podczas wesela i rozdanie ich wszystkim gościom.
  3. Przekazanie upominków gościom, kiedy będziemy się z nimi żegnać.

Podsumowując upominki dla weselników to bardzo miły gest. Nie jest on jednak obowiązkowy, dlatego nie ma się czym przejmować, kiedy ich nie wręczymy. A które prezenty dla gości weselnych najbardziej Wam się podobają?

No Comments
Post a Comment