Blog

menu weselne

Menu weselne – jak powinno wyglądać te tradycyjne?

Jak powinno wyglądać przykładowe menu weselne? Co powinno się w nim znaleźć? Jak je zaprojektować, gdzie położyć? Czy w ogóle powinno się je umieszczać na stołach gości? O tym wszystkim dzisiaj u nas na blogu modaislub. Zapraszamy!

Menu weselne – kłaść czy nie kłaść. Oto jest pytanie!

Zapytajcie swoje mamy lub babcie, czy na ich weselach było na stole menu weselne. Jesteśmy pewne, że nie! Kiedyś wesela organizowało się w remizach strażackich, wynajmowało kucharki lub samemu robiło się jedzenie i ciasta weselne. Nikt o zdrowych zmysłach nie myślał wtedy o tym, żeby na stołach gości kłaść dodatkowo menu weselne! Czasy się jednak zmieniły. Coraz częściej właśnie na tego typu rodzinnych imprezach możemy zauważyć obok winietki z nazwiskami, przykładowe menu weselne. Czyli, to co będziemy mogli zjeść na tym przyjęciu. Czemu ma to służyć? Wydaje nam się, że czasami tylko jest to część dekoracji i własnego widzimisię pary młodej. Ma to zastosowanie jedynie jeśli np. damy gościom do wyboru kilka dań. Przychodzi wtedy kelner i zbiera zamówienia. Fakt, nie każdy może lubić tradycyjne flaki, więc wybierze sobie z menu weselnego np. rosół czy krem z buraka. Jeśli wyglądać to będzie w ten sposób – rozumiemy. Jeśli nie i służy to jedynie do dekoracji – wydaje nam się, że jest to zbędny dodatek. Nie lepiej zaskoczyć gości daniami jakie serwuje sala weselna? Przecież i tak jeśli goście dowiedzą się, co będą mogli zjeść tego dnia i dajmy na to im to nie podpasuje, nie zamówią pizzy i nie zjedzą jej na zewnątrz czy w samochodzie, prawda?

Completely handwritten menu nestled into some beautiful blooms.

A post shared by A Piece By Elyse Calligraphy (@apiecebyelyse) on

Jak wygląda menu weselne tradycyjne?

Wszystko zależy od sali! Im bardziej nowoczesna sala tym menu weselne będzie bardziej bogatsze i oryginalnie urozmaicone. Jeśli więc zastanawiacie się, jakie jedzenie będzie serwowane w Waszym dniu, koniecznie najpierw udajcie się do sali na degustację. Polecamy spróbować mniej więcej wszystko, czym goście będą częstowani! Dobre ciasta weselne, kawa, herbata, zupy i ciepłe dania, to wszystko musicie wcześniej sami spróbować. No chyba, że w pełni zaufacie sali weselnej i jej kucharzom.

What's on the menu? #menu #weddingmenu #geometric #geometricwedding #blackandgold #ctweddingplanner #weddinginspiration

A post shared by Elen Martinez (@occasionbybonanos) on

Przykładowe menu weselne – inspiracje z sieci

Zdecydowaliście, że na Waszych stołach pojawi się jednak menu na wesele? Fantastycznie. Niżej przedstawiamy Wam kilka inspiracji z sieci, jak zrobić menu weselne. Oto propozycje, jakim nie będziecie w stanie się oprzeć.

Menu's, lace & fresh foliage ??. . . . #weddingdecor #weddingtable #weddingdetails #weddingstylist

A post shared by Amy Coney (@love_and_sage) on

Jakie ciasta na wesele będą idealne?

Tradycyjne ciasta weselne ustawione obok stolika z kawą, herbatą i owocami, to już niestety przeżytek! I chociaż stare sale jeszcze ten sposób podawania ciast praktykują, w nowszych widzimy postępy! Od jakiegoś czasu na weselach pojawiają się tam tzw. słodkie stoły – candy bary. Możemy na nich znaleźć wszystkie łakocie, o jakich nam się nigdy nie śniło. Lizaki, babeczki, mini tarty, bezy, desery, lody, a czasami nawet i pączki! Istne szaleństwo!

Twój ślub za pasem, a Ty dalej nie wiesz, jak powinna wyglądać Twoja karta menu na wesele? Zostań z nami! Na bieżąco podpowiadamy, co jest teraz modne w Polsce i na świecie jeśli chodzi o śluby i wesela! Tylko musisz częściej do nas zaglądać 🙂 Zainspiruj się zdjęciami z internetu i wybierz dla siebie najciekawszy wzór  weselnej karty menu. Pamiętaj też o tym, żeby trzymać się też stylu, w jakim będzie Twój ślub. Możesz też w trakcie składania zamówienia na zaproszenia ślube, poprosić od razu o przykładowe karty menu na wesele! Jeśli wszystko będzie spójne, będzie idealnie! Zaufaj nam!

No Comments
Post a Comment