Blog

jak dobrać garnitur ślubny

Jak dobrać garnitur ślubny?

Jak dobrać garnitur ślubny?

Zastanawiasz się, jak dobrać garnitur ślubny? Poniżej przedstawiamy kilka rad dotyczących tak ważnej decyzji. Przede wszystkim musimy pamiętać, żeby nie zostawiać tego wyboru na ostatnią chwilę. Przecież dobrze wiemy, że zarówno na strój Panny Młodej, jak i Pana Młodego skierowane są wszystkie oczy i obiektywy.

Jaki koloru powinien być idealny garnitur ślubny?

Idealny garnitur na wesele powinien być w ciemniejszych kolorach takich jak: czernie, brązy, granaty lub ciemne szarości. Wybranie jaśniejszych barw jest dopuszczalne jedynie w przypadku letnich ślubów, w szczególności tych na świeżym powietrzu oraz przed południem. Również i w sytuacji ceremonii na plaży możemy pokusić się o jaśniejszy garnitur na ślub. Kiedy zaś mowa o uroczystości cywilnej lub kościelnej warto zadbać o jego ciemniejszą wersję, gdyż jest ona w tej sytuacji uważana za szykowniejszą. Musimy pamiętać także o dopasowaniu go do sukni ślubnej. Na przykład, jeśli suknia jest w kolorze lodowatej bieli, garnitur także powinien być zimny. Gdy zaś jest ona w odcieniach ecru czy pastelowych, mowa o jego delikatniejszej barwie takiej jak brąz.

Garnitury na miarę

W jakich sytuacjach powinniśmy wybrać garnitur na miarę? Oczywiście, wtedy kiedy wybierając jego barwę, musimy być wyjątkowo ostrożni, gdyż nie zawsze każdy odcień kupionego fasonu będzie leżał na nas idealnie. Chodzi tu w szczególności o garnitur granatowy lub purpurowy.

Co zrobić, by garnitur do ślubu wyróżniał się z tłumu?

Garnitury męskie do ślubu to kwestia bardzo sformalizowana. Odradza się w ich przypadku intensywne kolory, wzory czy wyraziste faktury. W jaki więc sposób wyróżnić garnitur młodego spośród tłumu gości weselnych? Nie ma w tym nic trudnego, gdyż w tym przypadku już jego delikatny połysk tego dokona, nadając nam przy tym elegancji.

Jak wygląda dobrze dobrany garnitur męski?

Zanim odpowiemy sobie na pytanie, jak dobrać garnitur ślubny, musimy wiedzieć jak, powinien wyglądać jego idealnie dobrany fason. Przede wszystkim po jego zapięciu, guziki leżą w jednym rzędzie, rękaw sięga do kostki nadgarstka, dzięki czemu mankiety koszuli mogą delikatnie się spod niego wysuwać. Co ciekawe taki zabieg optycznie wydłuża naszą rękę, warto więc o tym pamiętać. Jeżeli chodzi o tylną część marynarki to, powinna ona zakrywać pośladki. W sytuacji, gdy wszystkie powyższe kryteria zostały spełnione, możemy mówić o poprawnie dobranym garniturze ślubnym.

Tkaniny na garnitury ślubne

Jeżeli chodzi o materiały na garnitury męskie to, nie mogą być one zbytnio grube, tak by każdy Pan Młody czuł się w nich swobodnie i lekko. Ważny jest również rodzaj i w tym przypadku warto postawić zdecydowanie na naturalne tkaniny na przykład bawełnę lub bardzo przewiewne modele z lnu (przeważnie na lato). Dodatkowo warto pamiętać, by na takie zakupy nie pójść samemu. Gdyż to właśnie przyjaciel lub wykwalifikowany doradca w sklepie ustrzeże nas przed wybraniem np. modelu z marszczeniami na plecach. Mamy nadzieję, że na postawione pytanie, jak dobrać garnitur ślubny odpowiedzieliśmy wyczerpująco. Jako ostatnia rada zalecamy, by podczas zakupu odwiedzić wiele salonów i przymierzyć wiele marynarek, co pozwoli nam dowiedzieć się, w jakim modelu oraz kroju czujemy się najlepiej.

No Comments
Post a Comment