Blog

czarna sukienka na wesele czy wypada

Czarna sukienka na wesele czy wypada?

Czarna sukienka na wesele czy wypada?

Wiele z nas często zadaje sobie pytanie: Czarna sukienka na wesele czy wypada? Czy w przypadku takiej uroczystości jak ślub tzw. mała czarna jest dobrym wyborem? Czy oby na pewno jej kolor jest odpowiedni? Ten fason to z pewnością symbol elegancji, który doskonale pasuje na każdą okazję, ale czy na ślub? Warto się o tym przekonać, by nie popełnić faux pa. Oto plusy i minusy tego wyboru.


Czarna sukienka na wesele to dobry wybór

Czarna sukienka stała się coraz bardziej popularna wśród kreacji wybieranych przez gości weselnych. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż żaden fason sukienki nie jest tak jak ona elegancki i uniwersalny w połączeniu z innymi kolorami. Jej dodatkowym atutem jest podkreślenie i optyczne wyszczuplenie naszej sylwetki. W przypadku wybrania jej na ślub warto dodać jej lekkości i delikatności odpowiednio dobranymi dodatkami. Mogą one być kolorowe lub bardziej klasyczne tj. srebrna biżuteria, lakierowane szpilki bądź torebka w kształcie pudełka.

Czarna sukienka w wersji maxi

Decydując się na czarną sukienkę maxi dodajemy naszej stylizacji ekstrawagancji, która z pewnością przykuje uwagę każdego. Jej kolejnym atutem jest przepiękne podkreślenie pleców (wcięcie) oraz nóg (rozcięcie, rozporek), co jest symbolem subtelności i tajemniczości. Jeżeli nadal nie jesteśmy pewne czy wypada założyć czarną sukienkę na wesele możemy powołać się na zasady savoir vivre’u, które mówią, by w dzień ubierać się w jaśniejsze tonacje, a na wieczór w ciemne.

Czarna sukienka na wesele to ryzykowny wybór

Od zawsze w Polskiej tradycji kolor czarny jest symbolem smutku i żałoby po zmarłej osobie. I to właśnie z tego powodu wybór sukienki na wesele w tym odcieniu jest często odradzany. Dodatkowo zniechęcający do jej włożenia jest przesąd mówiący, że przybycie w niej na ślub przynosi pecha Parze Młodej. Z drugiej zaś strony to właśnie czerń i biel są barwami przeznaczonymi dla Młodych, którzy właśnie m.in. poprzez nie mają wyróżniać się podczas uroczystości ślubnych. A jak Wy odpowiedziałybyście na tytułowe pytanie: czarna sukienka na wesele czy wypada?

No Comments
Post a Comment