Blog

zabawy na wieczór panieński

Jakie zabawy na wieczór panieński warto znać? Zainspiruj się!

Zabawy na wieczór panieński w domu

Zabawy na wieczór panieński to nie lada wyzwanie dla każdej świadkowej, która zajmuje się organizacją tego eventu. Jeśli odbywa się on w domu, trzeba poświęcić temu dużo więcej czasu, niż przygotowując imprezę w klubie. Po pierwsze musimy pamiętać, by dokonać wyboru jednego gadżetu, który będzie posiadała każda z jego uczestniczek. Może to być hawajski łańcuch, krawat, szelki, sterczące uszka itp. Najważniejsze, by to właśnie dzięki nim wyróżniały się one z tłumu np. w klubie. Kolejnym punktem przygotowań są zabawy na wieczór panieński. I to właśnie na nich powinnyśmy najbardziej się skupić oraz pamiętać, że ich celem jest rozbawienie gości, ale także ,, przetestowanie” przyszłej Młodej. Oto kilka propozycji najpopularniejszych gier.

#wieczorpanienski #polishgirl #smile #czerwonasukienka #blacgirl #redgirl #partytime #instagood #instaphoto #nice

A post shared by Natalia Matuszewska (@nacia_nataliaab) on

Czy znasz swojego narzeczonego?

Ta gra wymaga wcześniejszego spotkania z Panem Młody, podczas którego musi on odpowiedzieć na kilka pytań o sobie. Następnie podczas wieczoru panieńskiego zadajemy ten sam zestaw pytań Młodej. Taka zabawa to świetny sposób na sprawdzenie jak bardzo znają się przyszli małżonkowie. Dodatkowo jest ona wspomnieniem wspólnych wyjątkowych chwil z okresu narzeczeństwa.
Oto przykładowe pytania, jakie możemy zadać podczas tej gry:

 • W jakim wieku był Twój przyszły mąż, gdy przeżył swój pierwszy pocałunek?
 • Które z Was pierwsze powiedziało ,,Kocham Cię”?
 • Jakich słów użył twój przyszły mąż, prosząc Cię o rękę?

Czy nadajesz się na żonę?

Ta zabawa polega na przeprowadzeniu szybkiego testu, składającego się ze 100 pytań z odpowiedziami ,,tak” lub ,,nie”. Każda odpowiedź to 1%. Po przepytaniu Młodej należy podliczyć procenty, a dowiemy, się czy nadaje się ona na żonę. Mogą to być pytania tj. czy lubisz prać brudne skarpetki bądź czy potrafisz ugotować ulubione danie swojego wybranka? Podczas testu należy pamiętać o przeprowadzeniu go z przymrużeniem oka, co z pewnością rozbawi każdego z gości.

Pożegnanie nazwiska

Do tej zabawy niezbędne są nam balony z helem, na których znajduję się zapisane panieńskie nazwisko Młodej. Każda z uczestniczek wieczoru ma za zadanie nabrania odrobiny helu do ust i wypowiedzenia panieńskiego nazwiska, z zaakcentowaniem smutku oraz żalu związanego z jego utratą po ślubie. Zaś przyszła małżonka po zaciągnięciu się helem musi wypowiedzieć nowe nazwisko z wyraźną radością w głosie.

Poznaj swojego przyszłego męża?

Organizatorka wieczoru panieńskiego przed tą zabawą musi poprosić Pana Młodego o nietypowe zdjęcia jego: pępka, pośladka, oka, nosa, ucha itp. Zadaniem Młodej jest spośród wielu zaprezentowanych jej np. pępków wybrać ten należący do jej wybranka.

Butelka wspomnień

Przygotowując potrzebne rzeczy do tej gry, musimy zaopatrzyć się w kartkę i butelkę. Na kartce Pani Młoda musi odpowiedzieć na następujące pytania:

 • Czego najbardziej będzie Ci brakowało ze stanu panieńskiego?
 • Czy Twój mąż będzie przy Tobie podczas narodzin Waszego dziecka?
 • Na co najbardziej liczysz w małżeństwie?
 • Ile będziecie mieli dzieci?
 • Jak często będziecie uprawiać seks w małżeństwie w pierwszym roku…, w kolejnych latach?
 • Jak myślisz co najbardziej Cię zaskoczy w małżeństwie?
 • Na co najbardziej liczysz w małżeństwie?
 • Czym zaskoczysz swojego męża w trakcie podróży ślubnej?
 • Kto będzie Was częściej odwiedzał Twoja mama czy Teściowa?

Następnie należy włożyć list do butelki oraz przekazać go przyszłej małżonce na pamiątkę do odczytania za parę lat.

Prawda czy fałsz?

W tej grze biorą udział wszystkie uczestniczki wieczoru panieńskiego. Każda z nich (osobno) ma za zadanie opowiedzieć jakąś historię ze swojego życia. Nie musi być ona prawdziwa. Zadaniem pozostałych Pań jest odgadnięcie, czy to wydarzenie miało miejsce w rzeczywistości. Ta z nich, która jako pierwsza udzieli poprawnej odpowiedzi, otrzymuje nagrodę. A jakie zabawy na wieczór panieński są Wam znane?

#Bacheloretteparty #cracow #party #saturday #saturdaynight #polishgirls #girls #wieczorpanienski #drinks #alcohol

A post shared by Barbara Gądek (@barbaragadek) on

Sprawdź, gdzie wyjechać na weekend i zorganizować wieczór panieński!

Sprawdź:

No Comments
Post a Comment