Blog

świadkowa

Świadkowa – obowiązki i ubiór

Świadkowa – obowiązki i jej rola

Świadkowa na ślubie to bez wątpienia jedna z najważniejszych osób zarówno przed ceremonią, jak i w jej trakcie. Zostałaś wybrana do pełnienia tej roli? Jeśli tak, to wiedz, że to duże wyróżnienie, ale i zarazem spora odpowiedzialność. Jednak bez stresu! Jeżeli dobrze znasz pannę młodą, to z pewnością świetnie sobie poradzisz. Do najważniejszych obowiązków świadkowej należą:

  • wspieranie panny młodej w przygotowaniach – pamiętaj, że panna młoda ci ufa. Musisz więc pomóc jej we wszelkich przygotowaniach i być z nią. Pomóż jej wybrać salę, kwiaty, makijaż oraz suknię ślubną. Z pewnością będzie sporo zamieszania, a ty musisz zadbać o to, aby panna młoda nie straciła nad wszystkim kontroli.
  • wieczór panieński – to na tobie spoczywa obowiązek zorganizowania niezapomnianego wieczoru panieńskiego. Możesz go zorganizować w tajemnicy albo wspólnie z panną młodą. Może relaks w SPA albo szalona zabawa w klubie lub przytulna domówka spędzona w gronie najbliższych przyjaciółek? Z pewnością wiesz, z jakiej imprezy będzie zadowolona przyszła panna młoda. Zadbaj o dobrą atmosferę, listę gości, jedzenie i napoje.
  • obowiązki w trakcie ślubu – na dzień ślubu musisz być przygotowana absolutnie na wszystko. Przygotuj sobie niezbędnik świadkowej, w którym znajdzie się: igła i nitka w razie niespodziewanych uszkodzeń stroju, proszki przeciwbólowe, kosmetyki panny młodej, perfumy, agrafka, lakier do włosów i zapasowe rajstopy. Dzięki temu nic cię nie zaskoczy, a panna młoda będzie mogła na tobie polegać. Po ceremonii bądź przy pannie młodej i pomagaj jej w odbieraniu kwiatów i prezentów. Masz być jej wsparciem w każdej chwili.
Świadkowa na ślubie – ubiór
Świadkowa sukienka
świadkowa sukienki

Sukienki dla świadkowej / Zalando.pl

A jak powinnaś się ubrać? Czasami to panna młoda daje wytyczne jeśli chodzi o strój świadkowej. Podpytaj się jej, czy ma jakieś wyobrażenia na temat sukienki, jej kroju lub koloru. Jeżeli panna młoda nie określiła stroju, to najlepiej jest zdecydować się na w miarę skromną sukienkę w kolorze pastelowym, który najlepiej komponuje się z bielą sukni panny młodej. Długość powinna być mniej więcej do kolana lub maxi. Pamiętaj też o zakrytych ramionach, jeśli ślub odbywa się w kościele.

Świadkowa w ciąży
świadkowa w ciąży

Świadkowa w ciąży / Zalando.pl

Jeśli jesteś w ciąży, to właściwie zasada wybierania sukienki jest taka sama. Najlepiej sprawdzą się pastelowe kolory, ale możesz też zdecydować się na ciemniejsze jak granat, szarość czy bordo. Oprócz tego zainwestuj w wygodne i elastyczne materiały – idealna będzie koronka. Możesz też wybrać oversize’ową sukienkę o luźnym i zwiewnym fasonie.

Czy wiesz już jakie obowiązki będziesz mieć jako świadkowa i jak powinnaś się ubrać? Jeśli tak, to życzymy powodzenia!

 

No Comments
Post a Comment