Blog

typ urody wesele

Sprawdź jaki masz typ urody i dobierz do niego sukienkę na wesele!

Analiza kolorystyczna – jakie kolory powinnaś nosić

Jeśli nie wiesz, w jaki sposób dobrać dla siebie ubrania, to powinnaś zaufać analizie kolorystycznej, która określi jaki masz typ urody. Obecnie wyróżniamy cztery typy – wiosna, jesień, zima i lato. Wiosna i jesień to typu ciepłe, zaś lato i zima to typy zimne. O co tak naprawdę chodzi? Jaki masz typ urody? Aby się dowiedzieć powinnaś wykonać prosty test, który możesz znaleźć na wielu portalach modowych. Możesz też sprawdzić, w jakim kolorze ci najlepiej – jeśli w zimnym niebieskim, to masz zimny typ urody, jeśli zaś w ostrej czerwieni, to twoja uroda jest ciepła. Poniżej znajdziesz bardziej szczegółową analizę wraz ze stylizacjami na wesele!

Typ urody wiosna
typ urody wiosna

Uroda – wiosna / Zalando.pl

Panie Wiosny mają bardzo delikatne i dziewczęce rysy. Charakteryzują się się bladą, często naczynkową cerą, która opala się na złotawy kolor. Oczy pani Wiosny są zazwyczaj jasne – niebieskie, zielone lub jasnobrązowe, a włosy najczęściej występują w kolorze słomkowego blondu, jasnego rudego albo jasnego brązu. Czasami Wiosny bywają też szatynkami. Najlepsze kolory dla tego typu urody to koralowy róż, karmin albo złote odcienie koloru brązowego. Z racji tego, że Wiosna to ciepła uroda, wybieraj biżuterię w kolorze żółtego lub różowego złota.

Typ urody jesień
typ urody jesień

Jesień / Zalando

Pani Jesień również ma dosyć bladą cerę, która nie lubi się opalać, gdyż wtedy czerwienieje. Często ten typ wyglądu posiada także urocze piegi oraz naturalne rumieńce. Jesień zazwyczaj ma burszytonowo-zielone lub brązowe oczy oraz rude, kasztanowe lub czarne włosy o ciepłych refleksach. Idealne kolory dla tego typu to wszystkie jesienne barwy jak czerwony, pomarańczowy, oliwkowy, brązowy lub beżowy. Biżuteria dla pani Jesień to ta w kolorze złotym.

Typ urody lato
typ urody lato

Uroda Lato / Zalando

Pani Lato ma albo cerę w porcelanowym odcieniu albo w lekko oliwkowym i najczęściej opala się na złoto lub lekko brązowo. Oczy tego typu urody są najczęściej szare, szaro-niebieskie, jasno-zielone lub grafitowe. Włosy – platynowy blond lub ciemne o chłodnych refleksach. Pani Lato będzie świetnie wyglądać we wszelkich pastelowych oraz stonowanych kolorach jak szary, brązowy, beżowy lub czarny. Biżuteria dla Lata powinna być w kolorze srebrnym.

Typ urody Zima
typ urody zima

Typ urody Zima / Zalando

Na koniec Pani Zima, która charakteryzyje się dużym kontrastem między kolorem włosów, a cerą. Cera zazwyczaj jest prawie biała, a włosy ciemniejsze, prawie czarne. Oczy Pani Zimy mają najczęściej kolor czarny lub ciemno-brązowy. Najlepszymi kolorami dla tego typu urody będą kolory, które nieco ożywią cerę – jaskrawe odcienie lub wzorzyste tkaniny.

Wiesz już, jaki masz typ urody? Jeśli tak, to powodzenia w doborze sukienki!

 

 

No Comments
Post a Comment