Blog

ślub w plenerze

Ślub w plenerze – zobacz jak bajkowy może być Twój dzień!

Dzisiaj na tapecie – ślub w plenerze! Jak się zabrać za organizację takiej imprezy? Jakie to są koszta? Czy w Polsce warto? Sprawdźcie!

Ślub w plenerze – zaczynamy

Wymarzyłaś sobie piękny, ślub na świeżym powietrzu, w otulinie wiszących białych kwiatów? A może ślub na plaży w towarzystwie mew i szumów fal? Jeśli tak, zapomnij o tym – przynajmniej w naszym kraju…. Dlaczego? Ano niestety dlatego, że ślub w plenerze w Polsce to bardzo duże utrudnienie. I mowa tutaj przede wszystkim o urzędniku lub księdzu! Wiadomo, z tym zawsze są jakieś problemy. Jak jeszcze urzędnik zgodzi się na taki ślub, tak już z księdzem może być gorzej! Nasz kraj jeszcze nie jest przystosowany do tego typu sytuacji, dlatego może warto pomyśleć o ślubu na plaży np. za granicą? Przecież to ma być Wasz najpiękniejszy dzień, prawda? Nie pozwólcie żeby ktokolwiek Wam go zepsuł.

Ślub cywilny w plenerze

Planujesz ślub cywilny z urzędnikiem w plenerze, ale nie wiesz do końca czy pogoda tego dnia dopisze? W takiej sytuacji polecamy wybrać miejsce, które dysponuje również namiotem. Na przykład ogród Złotopolskiej Doliny, tam gdzie swój plenerowy ślub miał Robert Lewandowski, znaliście to miejsce? Jeśli nie – koniecznie musicie to nadrobić!

Ślub na plaży – Bałtyk?

No właśnie, chyba Bałtyk odpada co? Tam to nigdy nie traficie z pogodą! No chyba, że ten ślub będzie bardzo spontaniczny, to wtedy jeszcze jest okazja, ale jeśli nie Polskie morze to chyba nie jest najlepszy pomysł! Ale jeśli zdecydowaliście się, że będzie to jednak ślub na piasku, pamiętajcie o tym, żeby zapewnić gościom wygodne siedzenia! No i przede wszystkim buty dla panny młodej! Koniecznie sandały – żeby piasek mógł swobodnie wylatywać…

Ślub kościelny w plenerze – czy to w ogóle możliwe?

Z tego co nam się wydaje u nas w Polsce niestety nie! Ale jeśli macie zaprzyjaźnionego księdza, który się zgodzi – musicie się dowiedzieć. Taki ślub to oczywiście super sprawa, tylko zastanówcie się dokładnie czy uda Was się organizacyjnie wszystko ogarnąć. Jeśli np. chcecie zorganizować ślub w plenerze, gdzie w pobliżu macie sale weselną, pamiętajcie że goście, którzy są zaproszeni tylko na ślub będą postawieni w niezręcznej sytuacji, jak niektórzy pójdą na salę, a oni do samochodów i do domu….. To wszystko zawsze warto przemyśleć 5 razy! Zaufajcie nam!

Ślub w plenerze  – jaka to cena?

Jeśli zastanawiacie się jakie to są koszta – musimy Was zmartwić! Wszystko zależy od tego ile urzędnik, czy zaprzyjaźniony ksiądz będzie chciał od Was wziąć. Jeśli i wesele miałoby być w plenerze, to pamiętajcie o cateringu, kelnerach, udostępnieniu parkietu itp, a te koszta czasami są większe niż zorganizowanie wesela na sali…. Dlatego od Was zależy, czy ślub w plenerze czy jednak nie…

 

No Comments
Post a Comment