Blog

pierwszy taniec

Pierwszy taniec: jaką piosenkę wybrać?

Pierwszy taniec Młodej Pary-przydatne wskazówki

Pierwszy taniec Młodej Pary to jeden z najpiękniejszych momentów przyjęcia weselnego. Warto więc sprawić, by zarówno dla gości, jak i Młodych był to magiczny moment. Przede wszystkim musimy starać się jak najbardziej wyeliminować stres, który jest naturalną reakcją naszego organizmu na wszystkie wydarzenia związane ze ślubem i weselem. Dobrym sposobem na zminimalizowanie go jest doskonałe opanowanie przygotowanego wcześniej układu choreograficznego (jeśli się na niego zdecydujemy). Dzięki temu poczujemy się pewnie na parkiecie i będziemy mogli przeżywać i celebrować tę cudowną chwilę sekunda po sekundzie.

Ile powinien trwać pierwszy taniec?

Pierwszy taniec wykonywany przez Parę Młodą nigdy nie może być zbyt długi. Najlepiej, jeśli trwa on około 3 minuty. Dzięki temu każdy z gości skupi uwagę na występie i nie będzie się nudził. Natomiast Młodzi nie zmęczą się aż tak bardzo, bo przecież to dopiero początek weselnej zabawy. Jeśli jednak planujemy dłuższy utwór, warto zastanowić się nad zaproszeniem na parkiet weselników po upływie około 3-4 minut. Może to zrobić wokalista lub Dj grający na weselu.

Czym kierować się podczas wyboru piosenki na pierwszy taniec?

Po pierwsze podczas wyboru piosenki do tańca weselnego, warto zwrócić uwagę na jej tekst. Nie chcemy przecież, by anglojęzyczna piosenka o romantycznej melodii posiadała smutny tekst np. o rozstaniu. Poza słowami piosenki ważne jest również jej emocjonalne powiązanie z parą zakochanych. Może im ona przypominać o jednej ze wspólnie przeżytych chwil takiej jak pierwszy pocałunek, randka lub zaręczyny. To zawsze sprawi, że słuchając jej na ich twarzach, pojawi się uśmiech pełen uczucia i miłości do siebie nawzajem. Pamiętajmy także, by piosenka była rytmiczna, gdyż z pewnością wykonywanie do niej tańca będzie prostsze. A jaki jest wasz pomysł na pierwszy taniec weselny?

No Comments
Post a Comment