Blog

Obrączki

Obrączki – jakie powinny być? Podpowiadamy!

Dzisiaj zoom na obrączki! Jesteście ciekawi co mamy do napisania w tej sprawie? W takim razie koniecznie zostańcie z nami! W tym temacie dużo ciekawostek jesteśmy w stanie Wam przemycić! W końcu jesteśmy na bieżąco, prawda?

 

Obrączki

Ostatnio pisałyśmy o tym ile kosztuje ślub i wesele, tutaj link. Jednakże zapomniałyśmy dodać do ostatniej kwoty pieniędzy za obrączki! Tak bo to też kosztuje. I nawet jeśli masz swoje złoto i chcesz je przetopić na swoje wymarzone, spersonalizowane obrączki ślubne, i tak zapłacisz… I to nieraz nie małe sumy! Dlaczego? Już wyjaśniamy…

 

Apart obrączki ślubne

Jak pewnie większość z Was, po obrączki wybraliście się do Apartu. No tak, to chyba jedna z najbardziej znanych sieciówek w Polsce jeśli chodzi o biżuterię.  Ale niestety musimy Was zmartwić! Ceny jakie tam są, są tragicznie zawyżone, obsługa czasami sięga dna, a pojęcia o złocie i przetapianiu te panie niestety nie posiadają! Wiemy – sprawdziłyśmy to. W dodatku obsługa robi problemy, mówi, że czegoś się nie da lub coś jest niemożliwe, np. zwęzić czy powiększyć pierścionki! Ale czemu tak się dzieje? Ponieważ są one robione w Chinach, niekoniecznie całe z prawdziwego złota. Dodawane są do nich różne stopy, które niestety nie pozwalają na obróbkę termiczną lub maszynową obrączek i później są tego efekty! Nie wierzycie, pogadajcie z prawdziwymi jubilerami, wszyscy powiedzą Wam to samo co my. P.s Oni wręcz hejtują obrączki Apart.

 

Złote obrączki

Jeśli macie trochę swojego złota i zależy Wam na tym, aby zostało ono „przetopione” na nowe, złote obrączki ślubne, w takim razie udajcie się do pobliskiego, dobrego jubilera! Może niekoniecznie na serio przetopi Wam te obrączki, bo już się tego nie robi tak dokładnie, ale za to weźmie złoto w zamian, odejmie jego cenę od Waszych i uwierzcie, zrobi to porządnie!

21dni ? #wedding #weedingrings #happyday ??

A post shared by Monika (@monika_woryna) on

 

Obrączki Yes, kruk

Podobna sytuacja odnośnie obrączek ślubnych w przypadku obrączek Kruk i Yes. I chociaż jeśli musiałabym wybierać którąś z tych firm postawiłabym na Kruk, to jednak jest to sieciówka, która idzie na masę, a nie na jakość, więc warto wziąć to pod uwagę. A modele wcale tak nie zachwycają….

 

Obrączki białe złoto, obrączki tytanowe

Na rynku jest bardzo dużo modeli pierścionków! Od złotych, po srebrne, tytanowe, z białego złota, różowego złota i tak dalej i tak dalej! Możecie je sobie wybierać, jak tylko Wam się podoba! Ale podpowiemy Wam coś! Jeśli chcecie kombinować, dodawać szlachetne kamienie, grawery itp, udajcie się do jubilera! Znamy nawet patent taki, że ktoś kiedyś zamówił od jubilera obrączki, bo oczywiście były raz że tańsze, no i jeszcze lepiej wykonane, ale poduszka na obrączki, czy tam pojemnik na nie, miał napisane na wierzchu Apart! Czemu? Bo żeby na zdjęciu nie było później widać, że sponsorem obrączek był niejaki noname jubilerski salon w Pcimiu Dolnym…. Żałosne, prawda? Ale niestety tak też się dzieje. Jeśli  musicie kupować obrączki, w takim razie polecamy udać się do kogoś, kto się serio na tym zna i podpowie kilka ciekawych rozwiązań. Pamiętajcie, że im jesteście starsi, tym Wasze palce zmieniają rozmiary (w obwodzie), a byłam świadkiem sytuacji, jak przyszła żona do jubilera z obrączką męża celem zwiększenia jej. Okazało się, że była z sieciówki, stopa złota była tak słaba, że jubiler nie był w stanie jej powiększyć, bo nie miał z czego! Także musiał założyć ją na łańcuszek lub kupić nową. A tego byście chyba nie chcieli, co nie?

Nevěsta#weedingday#weedingrings#love#MRS#B+Z

A post shared by Barbora Lacinová (@lacinova_b) on

 

 

 

 

No Comments
Post a Comment