Blog

na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy

Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?

Oświadczył Ci się Twój ukochany? To wspaniale! Teraz tylko zastanawiasz się pewnie, na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy? Nic się nie martw! Pomożemy!

Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?

Jeśli jesteś tradycjonalistką, pierścionek zaręczynowy powinien znajdować się na serdecznym palcu prawej ręki. Ale oczywiście wszystko zależy od tego jak najlepiej się z nim czujesz. Załóżmy, że na prawej dłoni Cię uwiera i nie jesteś w stanie z tym wytrzymać, co za problem założyć go na lewą? Tak właśnie noszą swoje pierścionki kobiety w Wielkiej Brytanii czy Skandynawii. Kwestia wygody lub przywiązania do kultury danego kraju. W Polsce powinno nosić się go na prawej ręce.

Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy w Polsce?

Krążą fajne mity i pogłoski, że w Polsce nie wypada zakładać pierścionka zaręczynowego na lewą rękę. Wiedzieliście o tym? I chociaż znajduje się on w sumie najbliżej serca, bo ma styczność z żyłą prowadzącą do niego, wtedy nasza miłość ma być mocniejsza. To tak naprawdę jest to tylko tradycja i przesąd, w jaki nie powinniśmy wierzyć. Nasza miłość nie zmieni swojej wartości dlatego, że założymy pierścionek na serdeczny palec lewej dłoni niżeli prawej. Pamiętajcie o tym!

Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy przed ślubem? I po ślubie?

Niektórzy twierdzą, że w dniu ślubu powinno się pierścionek zaręczynowy przełożyć z prawej ręki na lewą, żeby zrobić miejsce na obrączkę. Inni specjalnie dobierają obrączkę tak aby pasowała im do pierścionka zaręczynowego. Inni zaś z kolei zdejmują całkowicie pierścionek i noszą jedynie obrączkę. Nie ma reguły, na którym palu nosi się pierścionek. Jak Ci wygodnie! Ale jeśli chcesz wiedzieć jak powinno się prawidłowo nosić pierścionek zaręczynowy, na którym palcu, podpowiadamy, że na lewej! W dniu ślubu zrób miejsce obrączce, a pierścionek przełóż na inną dłoń! Niech bije blask od Twojej obrączki i niech nic tego nie zakłóca, przynajmniej do zdjęcia 😛

I co już wiesz, na której ręce i palcu nosi się pierścionek zaręczynowy? Pomogliśmy choć trochę? Pamiętaj, to Ty musisz się dobrze w nim czuć nie my. Nie słuchaj co mówią babcie i ciocie, noś na tym palcu i ręce na której Ci się żywnie podoba. Jeśli dostałaś pierścionek zaręczynowy od ukochanego, nie jest ważne na którym palcu będzie się on znajdował do czasu ślubu. Liczy się miłość i to, że wreszcie będziesz mogła założyć piękną, białą suknię ślubną i stanąć na ślubnym kobiercu z tym jedynym u boku. Gratulujemy!

pierścionki zaręczynowe na którym palcu

No Comments
Post a Comment