Blog

sukienka świadkowej

Jaka powinna być idealna sukienka świadkowej?

Sukienka świadkowej

Sukienka świadkowej to największy dylemat nie jednej druhny. Czym się kierować? Na co zwrócić uwagę? Co zrobić, by nie popełnić nietaktu? Na te i wiele innych pytań z chęcią udzielimy przydatnych rad. Oto niezbędne wskazówki, które z pewnością przydadzą się przyszłym druhnom.

Sukienka świadkowej: krój

Jeżeli chodzi o fason sukienki dla świadkowej, należy pamiętać, by była ona przede wszystkim wygodna. Przeważnie wybiera się krój w literę A. Taki model to z pewnością bezpieczna opcja. Poza nim świetnie prezentują się fasony ołówkowe, tuby lub te plisowane, będące hitem w tym sezonie. Kolejnym ważnym aspektem jest wybór żakietu, chusty lub narzuty na ramiona (w przypadku ich odkrycia poprzez cienkie ramiączka). Najlepiej wygląda on w kolorze kontrastującym z odcieniem sukienki świadkowej.

Sukienka świadkowej: długość

Suknia druhny powinna być przede wszystkim elegancka. Z tą zasadą wiąże się jej długość, która powinna być przynajmniej przed kolano. Najlepszą jednak opcja są fasony za kolano lub te prosto z lat 50-tych, a więc do połowy łydki. Szalenie szykowny będzie także model o długości aż do samej ziemi. Pamiętajmy jednak o skonsultowaniu tej decyzji z Panną Młodą, gdyż lepiej znać jej upodobania w tej kwestii.

Dekolt

Kolejnym niesamowicie ważnym aspektem związanym z wyborem sukienki świadkowej jest jej dekolt. I tu zasady są jasne: nie może on być nazbyt wyzywający. Zarówno ten znajdujący się z przodu, jak i z tyłu naszej kreacji.

Sukienka świadkowej: kolor

Kolor sukienki druhny to wbrew pozorom nie aż taki duży problem. Zależy on od decyzji Panny Młodej. Jeśli jednak ona daje nam pełną dowolność lub sama nie ma pomysłu, warto znać te zasady:

  1. Kolor sukienki warto dobrać kontekstowo do bukietu lub dodatków Młodej bądź dekoracji weselnych.
  2. Barwa czarna oraz biała kreacji druhny zdecydowanie odpada.
  3. Dobrze jest wybierać kolory pastelowe np. pudrowy róż, wrzosowy mięta lub błękit.
  4. Jednym z najczęściej wybieranych kolorów sukienek świadkowych to fiolet, kojarzący się z delikatnością i wrażliwością.

A jaka sukienka świadkowej podoba Wam się najbardziej?

No Comments
Post a Comment