Blog

Ile kosztuje ślub i wesele

Ile kosztuje ślub i wesele?

Zastanawiasz się ile kosztuje ślub i wesele? Jeśli tak, a to pytanie spędza Ci sen z powiek praktycznie każdego dnia, nie martw się podpowiemy… albo może własnie, powinieneś/powinnaś zacząć się martwić, bo te ceny są naprawdę zatrważające!!

Ile kosztuje ślub i wesele – zaczynamy!

Niestety, ślub kościelny połączony z dużą imprezą weselną, to kwoty o jakich pewnie nie śniłaś. Obecnie jesteśmy na bieżąco, więc na naszym przykładzie powiemy Ci, ile mniej więcej kosztować będzie wesele na max 140 osób, w jednej z najbardziej popularnych sal weselnych pod Warszawą. A więc do dzieła!

  1. Zacznijmy od talerzyka! No właśnie, jeśli chcesz mieć wesele w miarę przyzwoitej sali weselnej, z dobrym jedzeniem i prostym wystrojem, to za talerzy zapłacisz od 190 zł w górę. Weźmy na przykład Złotopolską Dolinę w Zakroczymiu – tam za talerzyk w sezonie ślubnym zapłacisz 255 zł! Do tego musisz doliczyć oddzielnie napoje – to kwoty około 4 tysięcy, alkohol 2500 zł  barman z całym ekwipunkiem 1500 zł. Czyli dajmy na to, jeśli masz 140 osób na sali zapłacisz za wszystko ~43 700 zł. 
  2. Do tego dolicz jeszcze udekorowanie sali +/- 2000 zł, noclegi (za pokój 240 zł) to już robi się troszkę większa sumka, prawda?

Crazy! #lookslikefilm #kejraaphotography #lookslikefilm #session #plock #friends #marriage

A post shared by Karolina & Hubert (@kejraa) on

Ile kosztuje ślub kościelny a ile cywilny?

Jeśli zdecydowaliście się na ślub kościelny, to musicie zdawać sobie sprawę z tego, że będą to koszta takiej wielkości:

  1. Nauki przedmałżeńskie (weekendowe) 250 zł 
  2. Odpis z kościoła (co łaska, nie mniej niż 50 zł x 2 bo Pan i Pani Młoda = 100zł
  3. Zapowiedzi (co łaska nie mniej niż 50 zł ) = 100 zł 
  4. Odpis ze stanu cywilnego 2 x 85 zł=  170 zł. 
  5. Ślub kościelny – ile bierze ksiądz? Powinien również co łaska, ale np. w Warszawie są to kwoty zaczynające się od 900 zł w górę, na podmiejskich wsiach kwoty sięgają około 2000 zł!
  6. Do tego załóżmy, że chcecie skrzypaczkę, która pięknie zagra Wam podczas ceremonii, to w w takim razie musicie przygotować minimum 500 zł w portfelu…

A co jeśli bierzemy ślub cywilny, ile on kosztuje? W przypadku ślubu cywilnego te kwoty są znacznie mniejsze, ale nie napalajcie się tak,  w tym przypadku również jest masa innych formalności… Jak to wszystko podliczymy, może okazać się, że zapłacicie nawet 500 zł za 15 minutową ceremonię…

Ile kosztuje fotograf i kamerzysta na wesele?

Przejdźmy teraz do oprawy ślubno-weselnej! Jeśli chcecie mieć fajną pamiątkę, musicie zdać sobie sprawę z tego, że nic w tym świecie nie ma za darmo, a jeśli coś takiego ktoś Wam kiedyś zaproponuje, nawet po znajomości – to nie liczcie na cuda. Fotograf to koszta (w zależności od pakietu) od 2500 zł w górę. Kamerzysta – lub ekipa filmowa – od 3500 zł w górę. No ale jak się chce mieć super pamiątkę z tego dnia, wydaje nam się, że nie ma co oszczędzać!

Ile kosztuje zespół na wesele?

Chcecie bawić się do białego rana, przy super muzyce? Zastanówcie się czy to ma być DJ czy może orkiestra? W tych czasach co druga orkiestra życzy sobie na osobę minimum 1000 zł, gdzie w zespole jest np. 5 osób. Czyli idąc tą drogą dedukcji, za zespół zapłacicie około 5000 zł. Jeśli zaś wolicie wybrać DJ’a, ta kwota może być nieco niższa, ale bierzcie pod uwagę też to, że czasami do takiego DJ’a warto wziąć dodatkowo wodzireja…. A wtedy koszta mogą wyglądać bardzo podobnie jak w przypadku orkiestry.

Ile kosztują atrakcje weselne?

Myśleliście nad jakimiś atrakcjami na wesele dla gości? A może śmieszne zdjęcia?  W takim razie, ile kosztuje taka fotobudka na wesele?  Z naszych doświadczeń to  koszta +/- 700 zł. Ale wydaje nam się, że jest to atrakcja, którą jednak warto mieć na weselu….

Jeśli już wiecie, ile bierze ksiądz na ślub, ile w całości kosztuje wesele, ile kosztuje talerzyk, ceremonia, fotograf oraz kamerzysta, dodajcie do tej sumy ubranie Panny Młodej/ Pana młodego i dodatki (np. suknia, welon, buty, makijaż, fryzura, kolczyki, podwiązka, wyjdzie wam coś około 5000 zł ) To suma za wszystko razem może być kolosalna i zbijająca z nóg! Ale nie zrażajcie się, wydaje nam się, że warto poświęcić tyle kasy, żeby zapamiętać ten dzień do końca życia!

A niżej małe podsumowanie wydatków:

255 zł x 140 osób = 35 700 + 4000 zł napoje + 2500 zł alko + 1500 zł barman+ 2000 dekoratorka (bukiet, butonierka) +250 nauki +100 odpis +100 zapowiedzi +170 odpis z USC +900 Kościół +2500 fotograf +3500 kamera +5000 zespół / DJ +700 fotobudka +5000 zestaw odzieży i dodatków Panny Młodej +5000 Pana Młodego  + zaproszenia, winietki, plan stołów 1000 zł  = 69 920 zł.

  • Oczywiście dzielimy na 2….

 

No Comments
Post a Comment